baner1

Wspomnienie Pana Romana Dudka - naszego Dyrektora

„Misja dobiegła końca, pozostanie to co udało się przez lata zrealizować”

"Pod stopami - żwiru nieznośny skrzyp
zjeżył wiatr cmentarny ostrokrzew...
On mógłby jeszcze żyć i żyć,
więc skąd ten pogrzeb?...

...w chwilach zwycięstw i klęsk
w chwilach zmagań i pragnień
będzie nas wielu, lecz
Jego - zabraknie."

17 sierpnia 2017 r. to jeden z najsmutniejszych dni w historii naszej szkoły. Tego dnia niespodziewanie odszedł nasz dyrektor - Roman Dudek.

       Pan Roman Dudek prawie całe swoje zawodowe życie związał z oświatą. W latach 1981 - 2001 przechodził kolejne szczeble pedagogicznego wtajemniczenia jako nauczyciel biologii, później pełnił obowiązki kierownika Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a w 2002 r. został dyrektorem Gimnazjum Publicznego w Gołczy.

        W naszej szkole pracował 15 lat. Doskonale znał warunki pracy szkoły, jej specyficzną atmosferę a przede wszystkim ludzi, z którymi przyszło mu współpracować. W sposób bardzo indywidualny a jednocześnie niezwykle profesjonalny realizował swoje powołanie, które rozumiał jako odpowiedzialność za przyszłe pokolenia zarówno uczniów jak i nauczycieli. W jego codziennej pracy widoczna była głęboka wiedza zawodowa, zaangażowanie i żarliwość - widoczna była prawdziwa pasja.

         Pan Dyrektor był osobą odpowiedzialną i sumienną. Nigdy nie korzystał ze zwolnień lekarskich i urlopów dodatkowych. Nigdy też nie odmawiał pomocy, służył wiedzą, mądrością i wielkim sercem. Był otwarty dla każdego ucznia i rodzica, początkującego nauczyciela i doświadczonych kolegów, dla każdego kto miał jakikolwiek problem. Zawsze martwił się o ludzi młodych. Obawą i troską przejmowało go zdziczenie obyczajów w naszym kraju, był bowiem nauczycielem  i wychowawcą z powołania. Był prawdziwym przyjacielem swoich uczniów, których zawsze szanował, dla których miał zawsze otwarte serce i czas. Uczył ich patriotyzmu i tolerancji.

         Miał dar jasnego widzenia spraw i umiejętność ich rozwiązywania. Potrafił wydobyć z każdego to, co było w nim najlepsze. Umiał docenić drobne sukcesy i osiągnięcia, nie lekceważył też porażek, traktując je jako doskonałą lekcję na przyszłość. Zawsze w centrum Jego uwagi był człowiek – uczeń, rodzic, nauczyciel, pracownik szkoły. Kierował się w życiu ideałami świętego Jana Pawła II, pamiętając, że w rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania do szacunku dla życia, dobra i piękna. Cieszyły Go sukcesy innych, bo składały się na nasz wspólny sukces. Pracował z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.

         Każda nieoczekiwana i przedwczesna śmierć przynosi ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Tego pogrzebu nie było w planie. Śmierć zakradła się jak złodziej, by odebrać jeszcze jedno życie, tylko dlaczego Jego? I  dlaczego tak wcześnie, przekreślając wszystkie plany i marzenia.

         Dzisiaj w ten sierpniowy dzień żegnamy Naszego Przyjaciela, Wspaniałego Dyrektora, Oddanego swojej pracy Nauczyciela, żegnamy skromnego człowieka, który żył i pracował wśród nas i z nami. Będziesz żył, Drogi Romanie w naszej pamięci na zawsze… Spoczywaj w pokoju!              

W imieniu społeczności

Szkół im. Jana Pawła II w Gołczy

Galeria zdjęć

Wspomnienie o Pani Annie Mąkol

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

Ania

 

 

18 listopada 2011 r. to jeden z najsmutniejszych dni w historii naszej szkoły. Tego dnia niespodziewanie odeszła nasza koleżanka, współpracowniczka, nauczycielka i wspaniała wychowawczyni, Ania Mąkol.

żegnamy Panią Anię w imieniu społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy.

Pani Anna Mąkol pracowała na terenie Gminy Gołcza od 1986r. Najpierw w Szkole Podstawowej w Trzebienicach, a następnie od 1999r. w Szkole Podstawowej w Gołczy.

Pani Ania była nauczycielem i wychowawcą klas I- III. Była pracownikiem odpowiedzialnym i sumiennym. Nigdy nie korzystała ze zwolnień lekarskich i urlopów dodatkowych. Miała zawsze czas dla dzieci i ich rodziców. Nigdy nie odmawiała pomocy swoim koleżankom i kolegom z pracy. Potrafiła z serdecznością przekazywać swoja wiedzę i umiejętności. Pracowała z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Organizowała dzieciom zajęcia dodatkowe, wycieczki, Zielone Szkoły, spotkania teatralne, konkursy, szukała sponsorów, aby zaspokoić potrzeby najbiedniejszych uczniów.

Poprzez swój wysiłek rozwijała horyzonty myślowe oraz wrażliwość na kulturę i sztukę dzieci którymi się opiekowała. Uczyła takich wartości jak rodzina, miłość, tolerancja i dobro. Uświadamiała uczniom, że w życiu warto uczciwie i godnie postępować.

Corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia przywoziła do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju. Razem z dziećmi przekazywała to Światło mieszkańcom i pracownikom środowiska lokalnego. Barwny korowód wyruszał ze szkoły, pani Ania niosła Światło a dzieci śpiewały kolędy, przekazywały życzenia, niosły radość i oznajmiały wszystkim że zbliża się Boże Narodzenie.

W tym roku po raz pierwszy pani Ani zabraknie.

Żegnamy naszą koleżankę, która była zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pełna optymizmu, piękna i elegancka. Dbała o to, aby w szkole było pięknie, kolorowo i radośnie. Nawet w ostatnim dniu w pracy myślała o swoich uczniach, planowała dalsze zajęcia – chciała, aby dzieci z jej klasy wzięły udział w przedstawieniu teatralnym, aby nadal wyjeżdżały na basen. Szkoła była jej pasją, miała różnorodne pomysły i plany na przyszłość.

Pani Anna pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Dyrektor Szkoły Zdzisława Kyć,

nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl