baner1

Program "Nie pal przy mnie, proszę"

W ramach realizacji programu ,,Nie pal przy mnie, proszę " uczniowie klasy 4a na lekcji wychowawczej przygotowali prace plastyczne. Wychowawczyni p. Jolanta Szlachta przypomniała dzieciom o szkodliwości biernego palenia. W ten sposób kształtujemy u wychowanków postawę odpowiedzialności za własne zdrowie.

Galeria zdjęć5a488721 6b6d 41a7 ae12 c270e49d7bb0 1

KONKURS WIEDZY - PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II DO POLSKI

W dniu 26 listopada 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy dotyczącym tematyki ,,Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.’’ Konkurs został zorganizowany przez Instytut Dialogu Miedzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Jego głównym celem było zainteresowanie osobą św. Jana Pawła II, Jego nauką i przesłaniem, a zwłaszcza pielgrzymkami do Polski.

Już dzisiaj wiemy, że najwięcej punktów z testu w naszej szkole otrzymała Marika Pawlik, drugie miejsce zajęła Weronika Herian, a trzecie ex aequo Sara Misiek i Amelia Kyzioł.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na ostateczne wyniki.

Galeria zdjęć  

1732659922473Anna Kędzierska

Zbiórka karmy 2024

Zbiórka karmy 2024

Projekt czytelniczy "Książka w pudełku"

Uczniowie klasy VI a po raz kolejny podjęli wyzwanie i wzięli udział w projekcie czytelniczym. Tym razem zaproponowano im wykonanie "książki w pudełku" (ang. book in a box). Tematem był mit o Dedalu i Ikarze. Kreatywność uczniów jak zwykle nie znała granic. Wykorzystując różnorodne, czasem nieoczywiste materiały zaprezentowali znany motyw nieszcześliwego lotu i dramatycznego upadku mitologicznego bohatera. Każdej pracy towarzyszyła krótka ustna prezentacja. Uczniowie przypominali treść mitu i najważniejsze informacje o bohaterach, wskazywali mocne strony swojej pracy, podawali informacje o szczegółach wykonania i czasie pracy a także wskazywali umiejętności, których nabyli dzięki podjęciu projektowego wyzwania. A te można było wyliczać - utrwalenie wiadomości na temat mitologicznej opowieści, pobudzenie wyobraźni i kreatywności, usprawnienie motoryki małej, nauka origami, szycia, doskonalenie plastycznego i technicznego talentu, nauka samodzielności - to tylko niektóre wymienianie przez nich samych. Sami zauważyli także,  jak duży postęp osiągnęli w porównaniu z podobnym projektem, ale wykonywanym w klasie IV. Takie opracowanie lektury na pewno zapadnie w pamięć wszystkim szóstoklasistom.

Projekt zrealizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Magiczne podróże po teatrze i literaturze".

Galeria zdjęć

1732659684308

Integracja klasowa inaczej niż zwykle!

Uczennice i Uczniowie zespołu klasowego 7a wzięli udział w warsztatach, które prowadziły Panie Pedagożki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Miechowie. Celem aktywności warsztatowych miała być integracja naszej klasy. Działania polegały między innymi na rozmowie oraz zajęciach grupowych. Każdy mógł opowiedzieć o różnych odczuciach związanych z pracą na zajęciach lekcyjnych, zabawie podczas przerw oraz na wycieczkach szkolnych. Panie doradzały nam i proponowały, jak zachowywać się podczas przyjemnych oraz mało komfortowych dla nas sytuacji. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o sobie wielu niesamowitych rzeczy, ponieważ pracowaliśmy przy użyciu całkiem nowych dla nas sposobów. Świetnie bawiliśmy się, próbując i doświadczając nowych umiejętności. Mogliśmy się przekonać, jak niesamowicie trudno jest porozumieć się bez słów, a co dopiero pokazać bez nich dany przedmiot. Mimo wszystko, najważniejsze było dla nas to, byśmy się lepiej zjednoczyli oraz to, że poznaliśmy się od całkowicie innych, mało dotąd znanych stron. Obecność Pań z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej sprawiła, że podczas spotkania wyciszyliśmy się, chętnie i aktywnie współpracowaliśmy, ta spokojna i miła atmosfera udzieliła się nam wszystkim.

Wizyta  była dla nas czystą przyjemnością i jeszcze raz dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach! Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie!

Galeria zdjęć

Maja Robakowska, kl. VIIa

 

8838fde2 0bf3 4796 a835 50275f58d835

 

Regulamin 29 Konkursu Biblijnego

Wzorem lat ubiegłych także w obecnym roku szkolnym 2024/2025 zapraszamy dzieci i młodzież klas 4-6 oraz 7-8 szkół podstawowych do udziału w Konkursie Biblijnym.

W tym roku materiał źródłowy będzie stanowiła

EWANGELIA wg św. ŁUKASZA

(treść na podstawie Biblii Tysiąclecia wyd. V.)

Do konkursu zapisujemy się u pani Anny Kędzierskiej najpóźniej do końca listopada. 

Pierwszy etap – szkolny – przewidziany jest na 12 lutego 2025 roku. Załączamy regulamin konkursu. Życzmy dobrej i owocnej lektury Dobrej Nowiny.

Kopia 29. Konkurs Biblijny Diecezji Kieleckiej 297 x 210 mm 1 930x620

Załączniki
Regulamin 29 Konkursu Biblijnego Diecezji kieleckiej 2 .docx [16.49Kb]
Dodano wtorek, 26, listopad 2024 przez KW

Biegane dyktando? Czemu nie?!

 dab9654c 88e8 41ba 8a04 2008dd8ce52a

Jak połączyć ruch, dobrą zabawę i naukę ortografii? Zorganizować biegane dyktando!

Klasa VIa miała dziś okazję uczestniczyć w takiej nietypowej lekcji. Idąc do hali sportowej nie spodziewali się, jakie wyzwanie ich czeka. Podzieleni na 3-osobowe zespoły, w skład których wchodzili biegacz, pisarz i korektor, musieli "tylko" przepisać treść tekstu. "Tylko" okazało się całkiem sporym wysiłkiem fizycznym i intelektualnym. Szóstaki nabiegały się, nagłówkowały, poćwiczyły pamięć i koncentrację, a śmiechu było co niemiara. Nie zapomnieliśmy także o dzisiejszej okazji - Dniu Życzliwości - tekst dyktanda właśnie tego dotyczył.

VI a poleca takie aktywności 🙂

Galeria zdjęć 

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych!

Życzliwość to wartość, która w dzisiejszych czasach jest szczególnie cenna. Współczesny świat, pełen pośpiechu i codziennych trosk, wymaga od nas nie tylko umiejętności rozwiązywania problemów, ale także wrażliwości na potrzeby innych.  

Kiedy jesteśmy uprzejmi i pomocni, inni czują się doceniani. Życzliwość można okazywać na wiele sposobów – przez uśmiech, dobre słowo czy pomoc w codziennych sprawach. Nawet mały gest, taki jak przytrzymanie drzwi, może poprawić komuś dzień. Takie niepozorne działania mają ogromną moc, potrafią wzbogacić naszą codzienność i zbliżyć nas do siebie nawzajem. 

 Pamiętaj, że życzliwość nie kosztuje nic, a może przynieść wiele radości zarówno osobie, która ją otrzymuje, jak i tej, która ją ofiarowuje. Bycie życzliwym to nie tylko dobra cecha, ale także sposób na budowanie pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Dzięki niej możemy tworzyć przyjazne i wspierające społeczności, w których każdy czuje się szanowany i ważny. 

 f4dbac00 bad5 4008 bca9 c9e60c8d3a5f

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości szczególnie uroczyście. W trakcie listopadowych dni odbyły się dwa apele, dla najmłodszych i najstarszych uczniów, z treścią i oprawą dopasowaną do wieku odbiorców. Nasi uczniowie występowali także podczas gminnych uroczystosci z tej okazji, które odbywały się w hali widowiskowo- sportowej.

"Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, bądźmy dumni że jesteśmy Polakami"  -  pod takim hasłem 15 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia została przygotowana przez uczniów klas: 6a, 7a oraz 8b.  Szkolną Akademię przygotowali tym razem panowie nauczyciele z naszej szkoły. Pan Grzegorz przygotował scenariusz, mini sztukę teatralną, dobierając odpowiednie utwory poetyckie. Tę część zaprezentowali uczniowie kl. 8b.  Pan Adam przygotował oprawę muzyczną i wraz z uczniami klas 6a i 7a, tworzących chórek szkolny wykonali następujące utwory muzyczne: „Co to jest niepodległość”,  "Wolność", „Nadzieja”, „Jest takie miejsce”, „Uwierz Polsko” oraz „Niepodległa, niepokorna” .

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć, ponosić ofiar, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia. 

Uczniowie w pięknych i wzruszających słowach przypomnieli najważniejsze fakty z historii naszego kraju, duże wrażenie zrobiła na widzach inscenizacja rozbiorów. Chwytające za serce piosenki i pieśni patriotyczne dopełniły całości, a podniosły i uroczysty nastrój udzielił się wszystkim. Wszyscy uczniowie otrzymali zasłużone brawa. Na koniec głos zabrała pani Dyrektor, podkreślając wagę dnia, któremu poświęcony był apel. 

Galeria zdjęć

 W załączniku wyniki gminnych konkursów patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

IMG 8427

 

Załączniki
konkursy wiedzy plastyczny 2024.pdf [78.14Kb]
Dodano środa, 27, listopad 2024 przez KW

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886020
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886020
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886020
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886020
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl